LEN DRIECNA SITE | Šarmantná špargľa
650
single,single-post,postid-650,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Šarmantná špargľa

Špargľa&ŠampiónyBL1

22 Apr Šarmantná špargľa

KKto už preventívne ohrnie nos nad tanierom, kde miesto poriadneho steaku svietia len bledučké paličky ako “neopálené nožičky” bielej špargle, robí chybu. Ľahko ju však napraví, ak ochutná.

A možno pochopí, že zelenina vôbec nemusí byť fádna. Naopak, táto ušľachtilá dáma z rodu Asparagus bola vysoko cenená a hojne využívaná už starovekými Grékmi a Rimanmi. Niet sa čo diviť, ak im svojim espritom pomáhala k plneniu ambicióznych cieľov.

Delikátna chuť, liečivé účinky a sotva postrehnuteľná kalorická hodnota. To a zďaleka nie všetko sú benefity, vďaka ktorým sa do nej oplatí investovať. Váš čas (cca pol h), chuť (božská maslová) i peniaze (cca päť Eur). Garantovaný vklad s prínosom, návratnosť zaručená. Tak sa poponáhľajte, pretože ponuka platí pomerne krátko.

Sezóna špargle začína totiž niekedy v polovici apríla a končí v júni. Dovtedy sa ju krásne čerstvú oplatí mať na tanieri v rôznych obmenách aspoň raz do týždňa.

Špargľa&ŠampiónyBL2

ING:

špargľa biela 1balenie
šampióny hnedé 1balenie
ghee maslo 1PL
cibuľa 1ks
pór 1/4ks
cherry 8 ks
cesnak 2ks
čierna “vajíčková” soľ
jablčné balzamiko
tekvicový olej
kurkuma, čierne a biele korenie, bazalka, majorán
rukola, čakanka, poľníček na ozdobu

HOW:

Omáčka: Na roztopenom a posolenom ghee masle orestujeme nasekanú cibuľku a pór, pridáme na plátky pokrájané šampióny, dokoreníme, pridáme bylinky, podlejeme vodou a dusíme. Na záver pridáme roztlačený strúčik cesnaku, 1čl jablčného balzamika a rozmixujeme dokrémova.

Špargľa: Bielu špargľu umyjeme, smerom od hlavičky nadol ošúpeme škrabkou na zemiaky a odrežeme konček asi 3 cm. Takto ju hlavičkami nahor varíme, alebo ak máme parný hrniec, paríme asi 6 min.

Omáčkou prelejeme špargľu a dekorujeme lístkami bazalky, listovou zeleninou, cherry rajčinami. Pokvapkáme tekvicovým olejom, posolíme vajíčkovou soľou a prelejeme jablčným balzamikom pre sladko-kyselkavú chuť, ktorá sa skvele dopĺňa s pochúťkou ako po masle!

WOW:

Špargľa obsahuje skutočne veľa dobrého. Spomeniem kyselinu listovú, draslík, horčík, vápnik, železo, kyselinu asparaginovú – nápomocnú metabolizmu bielkovín. Priaznivo vplýva na močovú sústavu. Považuje sa za afrodiziakum, čo v rámci mojej konšpiračnej teórie kľudne mohlo byť jedným z dôvodov, prečo bola v stredoveku zakázaná v kláštoroch. Našťastie, dnes si už na tejto zdravej dobrote môžu pochutiť všetci, bez rúška pochybností.

Len dobrú chuť!