LEN DRIECNA SITE | Kokos mousse
240
single,single-post,postid-240,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Kokos mousse

Kokos mousse

13 Apr Kokos mousse

OO mladom kokosovom orechu bude u mňa určite ešte reč. Alebo skôr óda. Keďže spievať neviem, skúsim skôr slovami ako notami zanôtiť božskú melódiu, ktorá sa Vám rozplynie na jazyku a dostane sa Vám až do uší. Kto ešte nič netuší, pošepkám mu len, že je to veľký sen.

Výrobu dezertu z mladého kokosu zvládnete jedna báseň. Potrebujete len výkonný mixér s piestom.

Odmenou Vám bude úžasná biela lahodná pena ako sneh. Nazývam ju kokos mousse. Chuť rozprávkovej šľahačky si totiž podľa mňa nezaslúži obyčajné pomenovanie “kokosový jogurt”. Sto chutí – sto kuchárov, takže sa s Vami podelím o ten môj recept č.101:-).

ING: 2porcie

mladý thajský kokosový orech 2ks
mladá kokosová voda 300ml
agar želé 2PL
xylitol 1PL
maliny 60g
inulín 1PL
lístky mäty na ozdobu

HOW:

Agar želé: 2čl agar prášku rozpustíme v 400ml vody a pomaly za stáleho miešania privedieme do varu, kým sa hmota premení na želé. Zmes necháme chvíľku ochladiť a ešte teplú (do 40°C) a tekutú (nad 30°C) vlejeme do základného kokos mousse.

Základný kokos mousse: vyšľaháme prvé štyri ingrediencie dokrémova.

Art efekt: Mrazené alebo čerstvé maliny rozpučíme vidličkou na kašu, pridáme xylitol a inulín. Z tohto “tekutého džemu” vidličkou vytvoríme na bielom povrchu mousse obrazce podľa svojho gusta – kvety, ruže, alebo čo je Vám srdcu milé.

WOW:

Agar a xylitol mierne zvyšuje nielen trvanlivosť, ale aj nutričnú hodnotu kokos mousse. Agar sa vyrába z červených morských rias, spracovaný najčastejšie vo forme prášku alebo vločiek. Po zahriatí a vychladení funguje podobne ako želatína. Narozdiel od nej disponuje iným nutričným profilom, ktorý mi je osobne veľmi sympatický. Uľahčuje trávenie, pôsobí zásadotvorne a obsahuje minimum kalórií.

Tags: