LEN DRIECNA SITE | Mangošík Čoko&Pro
762
single,single-post,postid-762,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Mangošík Čoko&Pro

Mangošík Čoko Pro2

09 Apr Mangošík Čoko&Pro

RRaw koláčiky s mangom sú (nielen) moje obľúbené. Tieto šikovné “jednohubky” pripravíte rýchlo, ľahko a s veľkým efektom. Ukázali sa ako ideálne riešenie pred (ne)plánovanou návštevou, avšak odteraz sú už na pláne pravidelne. Vďaka nadšeným ohlasom a úprimnom dopyte rastie aj moja chuť na ich prípravu. Či už v tradičnom mangošíkovom základe, alebo s rôznymi príchuťami.

Čoko&Pro je jedna z nich! Famózne spojenie manga a čokolády, navyše s proteínom pre čisté svedomie a silné svaly ho činia skutočným Rambom medzi mangošíkmi. Lákam Vás touto nenápadnou ponukou na ochutnávku, ktorá nie je adresovaná nielen Silvestrovi Stallonemu:-).

Mangošík Čoko Pro4

ING: Ø10cm x4

Čokoládový proteín 4PL
Kokosová múka 50g
Kakao 2PL
Korenie: škorica, vanilka, sladké drievko štipka
Xylitol 2PL+1PL
Agar želé 3PL+3PL
Mango 1ks
Kokosové maslo 3PL
Kokosový olej 1PL+1PL
Lucuma 1PL
Kurkuma 1PL
Limetová šťava 1PL

HOW:

Korpus: V miske spojíme čokoládový proteín, kokosovú múku, kakao, štipku z každého korenia a xylitol 2PL. Potom si začneme pripravovať agar želé, z ktorého ešte zahorúca odoberieme 3PL a spolu s kokosovým olejom 1PL vmiešame do suchých surovín. Postupným miesením vytvoríme vláčne cesto, z ktorého formujeme dno košíkov.

Agar želé: 2čl agar prášku rozpustíme v 400ml vody a pomaly privedieme do varu, kým sa hmota premení na želé.

Náplň: Do konzistencie sufflé zmixujeme mango, kokosové maslo, kokosový olej 1PL, lucumu, kurkumu, škoricu, vanilku, sladké drievko, limetovú šťavu, xylitol 1PL, agar želé 3PL.

Art efekt: Agar po stuhnutí zostane na oblých stenách hrnca, v ktorom sa mení na želé. Keď ho jemne lyžičkou naberieme, začne sa odlupovať a vzniknú nám rôzne zaujímavé tvary. Tie som vzájomne navrstvila ako priesvitnú čipku a ozdobila ňou vrchnú časť mangošíka.

WOW!

Verzia 2