LEN DRIECNA SITE | Banana Beatles
653
single,single-post,postid-653,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Banana Beatles

Banana Beatles

30 Mar Banana Beatles

SSpomínate na žlto-hnedý obal nestarnúcej komerčnej tyčinky s poetickým názvom Banány v čokoláde? Vyrába ju istá značka s modrou hviezdou v logu, ktorá Vám hneď udrie do čela. Ale princeznú z Vás neurobí.

Kombinácia banánu preliateho čokoládou je skrátka nadčasová a málokto jej odolá. Ani ja nie som výnimkou.

Milovala som túto sladkosť. Kupovala som ju pravidelne v školskom bufete počas veľkej prestávky namiesto desiatej, ktorú som si nikdy nestihla poriadne nachystať. Sladká odmena plnila čestné miesto v mojom brušku často aj ako náhrada obeda v jedálni, ktorý radšej putoval spolužiakom.

Takýmto tempom s vtedajšími nevedomosťami dnes už viem, že som si celkom slušne zarábala na inzulínovú rezistenciu.

Odvtedy som sa veľa naučila, ale slastné spomienky na hriešnu sladkosť mi zostali. A tak som ich pretavila do reality!

Alternatívna príprava úžasnej chuti nás bude stáť len o pár minút viac ako kúpa cukrovinky v obchode. Stačí na to nôž, banán a horúca voda na roztopenie Vašej obľúbenej čokolády. Moja obľúbená je horká so 70% kakaa, alebo z vlastnej výroby bez cukru – raw kakao rozpustené v kokosovom oleji so stéviou.

Recept v rôznych obmenách pozná každý, ja som si ho len dovolila nazvať na počesť legendárnej kapely.

Nech žije Banana Beatles!