LEN DRIECNA SITE | Kohútia polievka
1078
single,single-post,postid-1078,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Kohútia polievka

BLPolivcicka

26 Mar Kohútia polievka

DDôvod, prečo vyskúšať miesto overenej slepačej klasiky kohútiu gotiku, som už povedala. Teraz prezradím partnerov chlapský recept na Kohútiu polievku. Z nej sú odvodené dva ďalšie obedy (čiže niečo ako akcia 1+2 zdarma: Statočné kohútie srdce a Kohútie srdce v aspiku.

Kohútia polievka

ING:

Kohút 1ks
Morčacie pečienky
Polievková zelenina:
Mrkva oranžová a čierna 3 ks
Petržlen 2 ks
Zeler 1 ks
Zelerová vňať
Petržlenová vňať
Cibuľa 2 ks
Kaleráb 1 ks
Cuketa 1 ks
Karfiol ružičky 1 ks
Kel 1/4
Koreniny:
Cherry na chuť
Riasy Arame 2 PL
Riasy Nori na ozdobu
Cesnak 6 strúčikov
Soľ, racsa, čierne a farebné korenie, kurkuma, mletá červená a údená paprika, bobkový list, majorán, oregano

HOW:

V hrnci privedieme do varu vodu s očisteným kohútom a počas vrenia podľa potreby (zvyčajne  2-3x) odoberieme penu tvoriacu sa na povrchu. Pridáme štipku soli, bobkový list, kurkumu, rascu a čierne korenie. Kým sa polievka varí, očistíme zeleninu a pripravíme si bokom pesto z roztlačeného cesnaku so štipkou soli a riasou nori, ktoré na chuť zamiešame do taniera pri servírovaní.

Približne po 2 a pol h znova pokoreníme, nešetríme kurkumou, majoránom, oreganom. Pridáme v rukách podrvené riasy Hijiki v množstve asi 1 plnú PL.

Po cca 3 hodinách (ukazovateľom je dostatočná mäkkosť mäsa) vložíme zeleninu. Necháme variť asi 40 min (podľa preferencií chrumkavosti) a potom väčšie kusy vložíme do sklenej misy.

Na záver pridáme morčacie pečienky, varia sa asi 5-7 min.

WOW:

Možno sa to nezdá, ale polievka nevyžaduje až toľko soli. Samotné mäso, ale aj zmes zeleniny a korenín obsahuje v sebe prirodzenú soľ. Odporúčam nešetriť koreniami, vykúzlia plnú arómu. Morské riasy obsahujú veľké množstvo minerálov a stopových prvkov, v závislosti od druhu aj prirodzený obsah jódu pre spávnu funkciu štítnej žľazy. Mne v polievke zložením i konzistenciou vyhovujú práve japonské Arame s vyšším obsahom jódu.

Pokiaľ máte tú možnosť, ktorú považujem až za nevyhnutnosť, investujte do kohúta od lokálnych malochovateľov, ktorým niečo vraví hodnota pravdy a zdravia. Chuť polievky Vám sama povie, či mohol kohút hrabať na svojom piesočku, a jarnej trávičke  s veľkorysým výbehom na čerstvom vzduchu, alebo splýval s čínskym davom predtým, než ho natlačili do chladiaceho boxu slovenského supermarketu.