LEN DRIECNA SITE | Vietnamský ružový kvet
1023
single,single-post,postid-1023,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Vietnamský ružový kvet

BLVietnamkvet3

25 Mar Vietnamský ružový kvet

KKeď sa moja kamarátka vrátila z Vietnamu, okrem úžasných zážitkov vrátane šťastného návratu strateného kufra pribalila doň aj malú šťavnatú ochutnávku na spiatočnú cestu, ktorá našťastie nepatrí do jej rozprávania o exotických plodoch, doslova sa rozplývajúcich na jazyku a spôsobujúcich chipsový efekt – dať si ešte a ešte, chuťové poháriky a tukové vankúšiky tešte sa tešte, ešte stokrát…a dosť!

Spomínané ovocie neprináša neželané obete na duchu i na tele, čo sa o minulosti tejto krajiny nedá tak celkom povedať. A preto radšej rovno prejdem k veselšej časti tohto príbehu – a jej hviezdnemu aktérovi. V hlavnej úlohe: ibištek ružový, sušený kandizovaný kvietok, ktorý kamarátka predstavila ako Vietnamský ružový kvet.

Keďže sa mi zdalo škoda ho hneď len tak mlsne”schipsnúť”, chvíľu odpočíval v sklenom pohári, kým prišla tá správna raw inšpirácia. Ladená do kultúry tohto zdravého národa, spravila som rovno dve vizuálne varianty, len s jednou receptúrou.

ibi3small