LEN DRIECNA SITE | Statočné kohútie srdce
1068
single,single-post,postid-1068,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Statočné kohútie srdce

Kohút1small2

19 Mar Statočné kohútie srdce

SSlepačí vývar je vo svete polievok pojem. Pozná  ho hádam každý, kto má starostlivú mamu, babku alebo ochotného kuchtíka a nájde si čas absolvovať pravidelné nedeľné obedy. Alebo naopak, nemá na ne vôbec čas a skolí ho napríklad chrípka. To je presne ten pravý čas, kedy prichádza na rad poctivý slepačí vývar. Tak sa dostávame na začiatok rodinného polievkového reťazca, ktorý sa určite oplatí raz za čas absolvovať :-). Návšteva v teple domova je ako prvá pomoc určite príjemnejšia ako návšteva u lekára.

Priznám sa, že odmalička som si najviac pochutila na klasike od babičky, kde bola vo výslednej chuti zapracovaná energia babkiných rúk, lebo tá aróma bola a stále je neopakovateľná. Varí ju celkom pravidelne, pretože prevencia je najlepší liek. Najviac mi však chutí v sychravom počasí najmä kvôli svojim účinkom hrejivejším ako bavlnené papučky.

Život však prináša mnohé prekvapenia. Jedným z nich bolo zistenie, že môj partner dokáže urobiť najlepšiu polievku na svete. Úžasnú. Plnú. Aromatickú. Mega výživnú. Energetickú a ľahučkú. Takú úplne inú a neopakovateľnú. Bez sliepky.

Zato s kohútom. Práve on tomu dodáva ten správny šmak a silu samca. Na počudovanie, viac pohladí žalúdok ako mastnejšia slepačia. Z počiatočnej skepsy sa tak vyvinula celkom pravidelná záležitosť, na ktorej nie je príjemná len samotná polievka, ale aj fakt, že si ju môžem vychutnať celkom bez námahy:-).

A to nie je všetko. Z jedného hrnca pre dve osoby sú tri obedy. Tri úžasné obedy. Žiadne skladové záležitosti. Žiadny odložený prípad v chladničke. Ale plnohodnotný pokrm na tretiu. To vravím ako seriózna zástankyňa “vždyčerstvosti” bez zbytočného odkladania (s výnimkou fermentácie), a teraz už s druhou výnimkou – kohúťou, ktorá potvrdzuje pravidlo:-).

Prvý obed je horúca čerstvá voňavá polievka.

Druhý obed je úžasne sadnutý a chuťovo prepojený aspik s výživným glejom z rias a kostí.

Tretí obed sú diétne a mäkkučké kohútie medailónky.

Takže poďme na recept:

Predstavujem Vám Statočné kohútie srdce!

Vopred upozorňujem, že sa nejedná o vnútorný orgán tohto domáceho vtáka, ktorý je pánom svojho dvora, kým neskončí v polievke. Srdce tvorím z jeho mäsa.

Statočné kohútie srdce

ING:
Prsia z Kohútej polievky
Čakanka, rukola
Cesnak
Horčica
Čierna soľ
Olivový olej
Korenie čierne, biele, racsa, mletá červená paprika, sumac

HOW:
Uvarené prsia (najlepšie z 1dňovej polievky) jemne nakrájame na asi 5 mm plátky a dekorujeme podľa fantázie. Vznikne kohútia medailónová misa, ktorá môže byť podávaná aj miesto tradičných obložených chlebíkov, alebo syrovej misy – ako slaná a zdravá pochúťka k bielemu vínu pre návštevu.

WOW:
Netreba ich určite zohrievať, kvôli zachovaniu kvality bielkoviny to ani neodporúčam. Každopádne, sú výborné presne takto nakrájané a pokvapkané olivovým olejom so zmesou korenín a štipkou čiernej, tzv. vajíčkovej soli, ktorá dodá veľmi zaujímavú chuť.

Kohút1small1