LEN DRIECNA SITE | Gejša šalát
1073
single,single-post,postid-1073,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Gejša šalát

Gejša šalát3

19 Feb Gejša šalát

Š

Šalát ako hlavné jedlo nemusí byť vôbec nudný a “hladný”. Páči sa mi pravidlo priamej úmery, ktoré si môžete neskôr overiť aj matematicky pri pohľade na číselné ukazovatele osobnej digitálnej váhy. 🙂 Čím väčšia kvalita – rozumej viac nutrične nabité jedlo, tým menšia kvantita, teda porcia na tanieri.

Množstvo jedného pokrmu v rámci hlavného jedla by napríklad podľa ajurvédy malo byť vo veľkosti dvoch spojených ľudských dlaní. Možno sa to liečiteľom v dobrej viere nápravy našich stravovacích návykov ľahko vraví, keď sa pozrú na západnú civilizáciu a jej mravy.

Nie som žiadny naturopat, ale východná kultúra má pre mňa v rámci foodart inšpiratívny význam. Myslím, že pozitívny vizuálny vnem dokáže podobne ako vôňa sčasti zasýtiť a uspokojiť našu túžbu po dobrom jedle.

Keď som spontánne kreovala rôzne kombinácie živín tak, aby tam bolo výživovo všetko, čo naše telo potrebuje, prišli mi pod ruku i nos rôzne ingrediencie. Keď som ich na tanieri finálne vyskladala, pripomenuli mi atmosféru čias gejší.

Ich ladnosť, jemnú farebnosť, ľahkosť a esprit.

Verím, že taká energia do Vás vojde každým sústom!

Recept som vytvorila rovno v dvoch variáciách, jednu s vajíčkom a druhú s divým lososom.

Nech sa páči, Gejša Wakame!

Gejša šalát4