LEN DRIECNA SITE | Len tuna
726
single,single-post,postid-726,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Len tuna

Len tuna

12 Feb Len tuna

LLen tuniak a cvikla? Milujem toto nadčasové spojenie, ktoré sa skvele dopĺňa. Ladí chuťou. Ulahodí  zdraviu. Zalichotí postave.

Príprava trvá krátko, takže o to viac času môžte venovať obľúbeným aktivitám. Energia Vám určite chýbať nebude.

ING:

Tuniak konzerva 1ks
Cviklové carpaccio z 1ks cvikly
Červená cibuľka 1ks
Avokádo 1/2ks
Rukola hrsť
Cesnak 2strúčiky
Tekvicový olej 2čl
Jablčný ocot a balzamiko 2čl
Čierne korenie, soľ, provensálske bylinky

HOW:

Cviklové carpaccio: Cvikla je tak trochu privilegovaným členom mojej kuchyne. Preto mám vždy v chladničke pripravené minimálne tri naparené cyklamenové hlávky s trvanlivosťou približne rovnakou ako uskladnený počet. Jednu vychladenú cviklu väčším ostrým nožom nakrájam na tenučké kolieska v štýle carpaccio. Rozložím na tanier a štyrikrát: posolím, pokorením, polejem jablčným octom a pokvapkám tekvicovým olejom. Tento podklad obľubujem aj v ďalších receptoch.

Obloha: Dobrou voľbou sú kolieska červenej cibuľky, rukola, kocky avokáda a tenké ovály nakrájaného cesnaku, ktorý týmto rezom stratí obávaný “cesnakový dych”, ale zachová alicín. Záverečnou “čerešničku na torte” je rybička na šaláte. Vytiahneme tuniaka z konzervy a hotovo!

WOW:

Táto kombinácia obsahuje v jednom balíku slušnú porciu omega-3 nenasýtených mastných kyselín. Ak sa aktívne zaujímate o svoje zdravie, viete, aký dôležitý je ich príjem, a prečo treba dbať na optimálny pomer k omega-6 nenasýteným mastným kyselinám. Obe sú pre nás esenciálne, ale na zvýšený príjem omega-3 sa všeobecne apeluje viac kvôli prevahe konzumácie omega-6.

Keď ich teda telo nevie vyrobiť samé, radi mu ich poskytneme. Bohatým zdrojom sú mastné morské ryby ako losos, tuniak, sardinky, treščia pečen či makrela. Z rastlinnej ríše je “omega-3 pozitívna” väčšina zelenej, chlorofylom nabitej listovej zeleniny. Takisto však živočíšne produkty zvierat-vegetariánov živiacich sa klíčkami, výhonkami a trávou. Preto je májová bryndza iná ako decembrová. A vajce znesené na jar šťastnejšie ako v zime.