LEN DRIECNA SITE | Torta Sakura
629
single,single-post,postid-629,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Torta Sakura

Tortička2

19 Dec Torta Sakura

SSakura – strom japonskej čerešňe začína kvitnúť od marca do mája podľa nadmorskej výšky naprieč všetkými štyrmi ostrovmi. Termín rozpuku ružových kvetov je dôležitá udalosť, na ktorú sa teší široká verejnosť. Priestor sa vtedy vznáša akoby v ružovom oblaku nežných kvetov, ktoré sú živou súčasťou symboliky tejto krajiny.

Kvet Sakury reprezentuje príchod jari, lásky a predzvesť bohatstva. Dnes zdobí krásne ženské kimoná, v minulosti bojové lietadlá. Počas druhej svetovej vojny si ho japonskí piloti maľovali na bombardéry ako memento intenzity a pominuteľnosti života.

Obdobie kvitnutia tohto nádherného stromu trvá krátko. Určite je však dlhšie, ako výdrž Sakura torty v nedotknutom stave.

Týmto premosťujem z úvodnej romantickej nostalgie, ktorá ma inšpirovala k zrodu sladkého dezertu s jedlými kvietkami.

Tortička1

ING: Ø20cm

Kešu (2h namočené) 100g
Kokosový olej 2PL+1PL
Kokosové maslo 1PL
Agar želé 3PL+2PL
Ryžový proteín 2odmerky+1odmerka
Limetová šťava 4PL
Matcha 1,5PL
Vanilka, škorica, muškátový orech štipka
Xylitol 4PL+2PL
Kokosová múka 100g
Sušené višne 50g
Jedlé kvety na ozdobu
Borievky mrazené na ozdobu

HOW:

Korpus: Zmiešame kokosovú múku, nadrobno pokrájané sušené višne, xylitol (ING: 2.údaj množstva), ryžový proteín, škoricu, vanilku, muškátový oriešok, tekutý kokosový olej. Do takto pripravenej masy pomaly, ešte zatepla zapracujeme agar želé. Vznikne nám dobre tvarovateľná hmota, ktorou vysteliem dno formy. Vložíme do chladničky, kým pripravíme náplň.

Agar želé: 2čl agar prášku rozpustíme v 400ml vody a pomaly privedieme do varu, kým sa hmota premení na želé.

Náplň: Prvých 9 ingrediencií (ING: 1.údaj mmnožstva) zmiešame dohladka v mixéri. Vlejeme na korpus a necháme stuhnúť v chlade. Dekorujeme jedlými kvetmi a jemne kyselkavými borievkami, ktoré dopĺňajú chuťové spektrum torty.

WOW:

Aby Japonke Sakure nebolo smutno, keď kvety čerešní opadajú, vytvorila som pre ňu veselého slovenského brata. Volá sa Čerešňový Matcho. Je z toho istého cesta ako Sakura, ale vnútri ukrýva čerstvé domáce stredoeurópske čerešne. Hrivu mu nezdobia kvietky, ale čokoládové číro.:-)

Tags:
,