LEN DRIECNA SITE | Karfiollo Violetto
642
single,single-post,postid-642,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Karfiollo Violetto

Karfiollo Violetto

14 Dec Karfiollo Violetto

KKeď som v obchode prvýkrát natrafila na farebný karfiol, hneď som ho dala do nákupného košíka. Balenie ma ako straku prilákalo zeleno-bielo-fialovou karfiolovou trikolórou. Hlavou mi začali víriť rôzne kulinárske kombinácie pre efektné využitie veselej zeleniny.

Prvý pokus mi nevyšiel. Skúšala som totiž pripraviť neutrálny podklad – raw polievku z čistého karfiolu, aby vynikli jeho pestrofarební bratia. Múdri sa učia na chybách druhých, takže prosím neskúšajte nič podobné. Nie všetko raw je zlato, čo sa blyští.

Karfiol zasurova možno len tak chrumkať pred televízorom vo večerných hodinách, ako znie osvedčená rada pre tých, čo chcú schudnúť. Ako na potvoru, práve večer má týchto hriešnikov surový karfiol zachrániť pred neovládateľnými chúťkami na slané zemiakové lupienky, alebo inú kalorickú bombu.

Prácou vystresovaný človek potrebuje zvýšiť hladinu serotonínu, hormónu “dobrej nálady”. Ale dokáže splniť túto bojovú úlohu malá hlávka karfiolu?

Odpoveď poznáme, takže radšej som hľadala iné riešenie.

Súvisí s mojim presvedčením, že pocit spokojnosti a sýtosti po jedle (vrátane výživovej hodnoty) sčasti ovplyvňuje aj vizuálny vnem. Potvrdili to dokonca aj nedávne odborné výskumy.

Môj tip na zdravú, štíhlu a zábavnú večeru je tu:

ING:

Konopné mlieko 300ml
Stonkový zeler 1stonka
Citrón 1čl
Vajíčková soľ, biele korenie, chilli štipka
Jablčné balzamiko crema 1čl
Tekvicový olej 1 PL
Karfiol farebné hlávky

HOW:

Pár farebných hlávok karfiolu vopred (aspoň na 15 min) vložíme do sklenej misky. Pokvapkáme jablčným octom, posolíme a pokoreníme.
Polievku vytvoríme zmixovaním prvých piatich ingrediencií dokrémova.
Vložíme namarinované hlávky a jemne prelejeme tekvicovým olejom a hustým jablčným balzamikom.

WOW:

Základná polievka v tomto recepte má byť skôr ako pena – ľahko stráviteľná, čerstvá a zároveň sýta, preto som zvolila práve kombináciu konopného mlieka a stonkového zeleru. Ten má neutrálnu chuť a úžasne odvodňuje, takže možno Vám urobí optimistické ráno.

Večera bude pekná a vy tiež. Dobrú chuť!