LEN DRIECNA SITE | Kurkumurku soup
719
single,single-post,postid-719,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Kurkumurku soup

Kurkumurku

13 Dec Kurkumurku soup

KKto ešte neprišiel kurkume na koreň, mal by si na ňu začať brúsiť zúbky. A nielen preto, že ich bieli.

Efekt “hollywoodskeho úsmevu” je tak trochu v rozpore s jej sýtou, kanárikovo žltou farbou. Jej nositeľ kurkumín je liečivo i farbivo zároveň. Veda ho prvýkrát identifikovala v roku 1815, ale ajurvédskej medicíne učaroval už dávno predtým.

Kurkumu, alebo  “indický šafran” najčastejšie vidíme už spracovanú ako korenie. Melie sa zo sušeného podzemku kurkumovníka dlhého “Curcuma longa” z čeľade zázvorníkovitých. Originál sa skutočne tvarom podobá trošku na zázvor, len je oveľa menší a neónovo oranžový.

Keď som sa chcela dozvedieť o kurkume viac, prekvapilo ma množstvo pozitívnych zdravotných i kozmetických účinkov, ktorými disponuje. Verte, že je ich dostatočné množstvo na ďalší samostatný článok.

Kým si o nej stihnete prečítať, zatiaľ sa s ňou môžte skamarátiť  tak ako ja. Naše priateľstvo pestujeme väčšinou počas obeda, kde sa o ňu môžem skutočne oprieť. Pomohla mi aj pri výrobe výbornej Kurkumurku polievky.

Ako pleťovú masku som ju ešte neskúšala, ale určite sa prejaví na kráse i aplikovaná zvnútra, napríklad z môjho Kurkumurkoláča.

Ten si zatiaľ odložíme ako dezert, začnime najskôr teplou polievkou:

ING:

Mrkva 2 ks
Zázvor koreň 2cm
Cibuľa 1ks
Cesnak 2ks
Ghee maslo 1PL
Kurkuma 1 PL
Kayenské korenie štipka
Soľ, čierne korenie, červená paprika,rasca, adjika alebo garam masala
Kokosové mlieko 200ml
Kokosové balzamiko na dochutenie

HOW:

Na panvici rozpustíme posolené ghee maslo. Orestujte na polmesiace nakrájanú cibuľu, kým sa poddá a zmäkne. Pridajte asi 5 mm hrubé kolieska cesnaku a zázvoru. Dochuťte koreninami. Vložte na kocky nakrájanú mrkvu, chvíľku restujte a podlejte kokosovým mliekom. Varte na miernom ohni, kým mrkva začne mäknúť a mlieko redukovať. Pridajte 200ml prevarenej vody, chvíľu ešte miešajte a odstavte z ohňa, keď sa všetky ingrediencie varom prepoja. Zmixujte dohladka.

WOW:

Miesto prevarenej horúcej vody môžte priliať čerstvý výluh zázvorového čaju. Chuť polievky získa na väčšej intenzite pre tých, ktorí to majú radi horúce:-). Nezabudnite na čierne korenie. Samo o sebe pomôže črevnej peristaltike a tráveniu, ale čo je zaujímavé, navyše podstatne zvyšuje biologickú dostupnosť účinných látok v kurkume.

Len dobrú chuť!

S kurkumou je výborný recept nielen na hrejivú polievku, ale aj multifunkčnú pleťovú masku. Čo si vyberiete?