LEN DRIECNA SITE | Čerešňový Matcho
738
single,single-post,postid-738,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Čerešňový Matcho

IMG_0041

20 Nov Čerešňový Matcho

NNevlastný brat svojej japonskej sestry – torty Sakury, prichádza na scénu. V génoch Čerešňového Matcha sa miešajú slovenské čerešne a výnimočný zelený čaj, ktorý mu dáva navrch oproti iným sladkým raw junákom.

Matchonotiny2

ING: Ø20cm

Torta Sakura+
Tmavá čokoláda 70%kakaa
Čerešne 15ks

HOW:

Matcho je vizuálnou variáciou torty Sakury s rovnakým receptom. Postup sa líši len v pridaní ideálne sezónnych čerešní do bielej polevy, ktorú má Sakura jednoliatu zelenú. Pridala som aj mramorový art efekt z horúcej tmavej čokolády.

WOW:

Japonský zelený čaj Matcha sa môže pýšiť vyššou koncentráciou účinných látok a antioxidantov ako iné čaje. Prispieva k tomu aj metóda pestovania, ktorú poznajú a praktizujú len skúsení japonskí farmári. Štyri dni pred zberom špeciálnou tieniacou technikou pokryjú celé pole do šera, kde sa stratí až 90% slnečného svetla. Rastlinka reaguje stratégiou pravého samuraja. Tmu kompenzuje zvýšenou produkciou chlorofylu. Preto sa aj kvalitná odroda pozná podľa žiarivej smaragdovozelenj farby a jemne sladkastej chuti prášku, na ktorý sa čaj finálne melie.

Horkosť nie je dobrým znakom. Zväčša súvisí s (ne)čistotou oblasti pestovania, keďže rastlina absorbuje do seba látky z pôdy.

To všetko sú asi dôvody cenových rozdielov medzi jednotlivými výrobcami. Raz som sa tiež nechala zlákať nižšou cenou, ktorá bola stále dosť vysoká na to, aby som za ňu musela platiť skrivenými kútikmi úst pri vypití každého dúšku.