LEN DRIECNA SITE | Kurkumurko-láč
644
single,single-post,postid-644,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Kurkumurko-láč

BLKurkumurkejk2

24 Oct Kurkumurko-láč

KKeď som vymýšľala prudko kreatívny názov tortičky s kurkumou, napadol ma jednoducho Kurkumurkoláč. Má to svoju logiku, keďže hlavná ingrediencia v samotnom mene mi pomáha k lepšej orientácii medzi food art kreáciami.

Dúfam preto, že bude pre Vás skôr hravou slovnou prešmyčkou, ako krkolomým jazykolámaním, lebo to určite nebol zmysel. Alebo žeby to vypovedalo o krušných krokoch kreovania koláča Kurkumurka? 🙂

ING:Ø20cm

Pekanové orechy 150g
Múka zo zemných mandlí 50g
Datle medjool 6ks
Agar želé 5PL
Kešu 100g
Kokosové mlieko 100ml
Kokosové maslo 50g
Kokosový olej 2PL
Citrónová šťava 3PL
Lucuma 1PL
Kurkuma 2PL
Kakao 4PL
Škorica, vanilka, citrónová kôra štipka
Xylitol práškový 4PL

HOW:

Kešu namočíme na 2 hod vopred do vody a scedíme.

Agar želé: 2čl agar prášku rozpustíme v 400ml vody a pomaly privedieme do varu, kým sa hmota premení na želé. Zmes zahorúca vlejeme do menšej sklenej misky. Poslúži nám ako forma, ktorou zakrátko hore dnom vyklopíme stuhnuté želé. Budeme z neho neskôr lyžicou naberať na koláč.

Korpus: Pekanové orechy zmixujeme nasucho do zrnitej podoby. Pridáme múku zo zemných mandlí, štipku škorice, vanilky, citrónovej kôry a premiešame. Pokračujeme nakrájanými medjool datlami 4ks, 1PL citrónovej šťavy, 1PL roztopeného kokosového oleja, 2PL agar želé. Všetko precízne zmixujeme. Pomáhame si piestom, v prípade potreby dolejeme trošku citrónovej šťavy, kokosového mlieka alebo vody. Vzniknutú hmotu zarovnáme na dno formy a dáme do chladničky.

Poleva: Do mixéra pôjde: Kešu,kokosové mlieko, maslo, olej 1PL, agar 3PL, xylitol 4PL, datle 2ks, citrónová šťava 2PL, lucuma, vanilka, škorica, citrónová kôra, v prípade potreby troška vody. Cieľom je dosiahnuť krémovosť. 3/4 polevy odoberieme do misky a za stáleho miešania do nej pomaly vmiešame kurkumu. Zvyšnú 1/4 ešte raz zmixujeme s kakaom.

Art efekt: Žltú polevu rovnomerne vlejeme na korpus. Vyplníme ju bodkami, akoby mlákami kakaovej polevy s dostatočnými medzerami medzi sebou. Vidličkou krúžime od stredu bodky smerom von tak, že kruhy navzájom prepájame. Vytvoríme farebný organický kontrast.

Dáme stuhnúť do chladničky.

WOW(Uf)! 🙂