LEN DRIECNA SITE | Len deťom v Lunaparku
768
single,single-post,postid-768,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Len deťom v Lunaparku

luna9

19 Oct Len deťom v Lunaparku

LLunapark nie je zábavný park, ale reštaurácia s obrovskou terasou v Petržalke, ktorá od 1.6. 2014 neláka už len milovníkov dobre vychladeného ležiaka a futbalových nadšencov, ale aj ich malý doprovod, deti. Pre ne som pretvorila drevený plot na Stenu fantázie, kde sa spolu s Ferdom mravcom, lienkou Lindou, žabiakom Milošom, ježkom Jankom a mackom Marošom môžu vyšantiť na 60 m2 hracej plochy na čele s veľkou trampolínou a šmýkačkou.

Najskôr vznikla skica na papieri. Neskôr sa pekne vyfarbila priamo na plote.

lunapark-blog-foto-2

lunapark-blog-foto-3

Detský Svet mi pomohol zhmotniť aj talentovaný street artista AC-one, ktorý s vášňou čaruje s graffiti sprejmi. V tomto tandeme sme stihli detský kútik slávnostne sprístupniť verejnosti priamo na Deň detí, kde sa mohli zabaviť aj s bábkarkou rozprávkarkou.

Luna1

Aj keď Deň detí je len raz v roku, v petržalskom Lunaparku ho môžu zažiť kedykoľvek budú mať chuť a vôľu od rodičov. Nielen sa schuti vyšantiť a vyšmýkať, ale si aj dopriať zaslúženú dobrotu, resp. podľa množstva vydanej energie aj celý obed :-). V štýle tradičnej slovenskej kuchyne, ktorá v Lune, ako ju návštevníci už familiárne volajú, chutí skutočne ako z babičkinho pekáča.

Za ochutnanie stoja úžasné tvarohové alebo nutelové palacinky, neoklamané zemiakové šúľance s makom a roztopeným masielkom. Celá rodina a jej hlava pomazaná asi neodolá pečeným rebierkam v kombinácii so zlatým mokom. Alebo bryndzovým haluškám, ktorú tu robia z oravskej bryndze, a zatiaľ neviem o tom, že by mali pokušenie nahradiť ju vytlačeným obsahom červeného črievka nestarnúceho taveného syra Bambína (ako som už inde mala tú česť) :-).

luna8