LEN DRIECNA SITE | Len deťom v Meste povolaní
256
single,single-post,postid-256,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,paspartu_on_bottom_fixed,qode_grid_1300,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-9.1.3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive

Len deťom v Meste povolaní

Mojemesto

18 Oct Len deťom v Meste povolaní

PProjekt Prvé detské mesto povolaní na Slovensku vznikol z iniciatívy občianskeho združenia Eduplex a jeho hlavnou myšlienkou bolo pútavým spôsobom priblížiť deťom širokú paletu profesií.

V roku 2013 získal ocenenie Národnej ceny kariérneho poradenstva a od 13.11. 2014 pôsobí ako stála expozícia v bratislavskom nákupnom centre BORY MALL.

Interaktívna výstava ako fiktívne mestečko na ploche 400m2 tvorí viacero kójí, malých domčekov, ktoré tematicky reprezentujú vybrané inštitúcie a činnosti svojich zamestnancov. Všetko je v nich pripravené tak, aby mohlo Vaše dieťa nastúpiť do práce, hoci sa na ňu zatiaľ len hrá:-).

Prečo si myslím, že by ste tam mali so svojimi deťmi určite ísť? Strávite čas plnohodnotne. Spoločným zážitkom plným zábavy, ktorá ukrýva úžasný edukatívny zmysel.

Nebojte sa, deti budú natoľko zamestnané náplňou práce policajta, predavačky, poštára alebo bankára, že si kľudne môžete odskočiť aj na kávičku:-).

Dávam do pozornosti krásne žlté poštárske autíčko vnútri domčeka Slovenskej pošty, na ktorom sa dalo aj zatrúbiť, kým mu nápor neviazanej detskej chuti do práce neodtrhol klaksón. Ale aj to sa profesionálom stáva.

BLMojemesto6

Interiér domčeka som vymýšľala ako vtedajší kreatívec odboru propagácie produktov a korporátneho dizajnu, ale ani v rámci tejto profesie ma neobišla jej nečakaná súčasť.

Pri finišovaní posledných úprav pred slávnostným otvorením však moje horlivé vysávanie a zametanie nevyšlo nazmar. Bolo poctivo zdokumentované veselo fotiacimi novinármi, ktorých neodradila ani pomyselná upratovačka. Pretože aj tá má svoju úlohu.

Každé povolanie vykonávané naplno s láskou má svoj zmysel. Treba ho dobre oceniť a vážiť si ho. Pokiaľ minimálne toto pochopia naše deti, Mestečko povolaní splnilo svoju úlohu.

A Vaša domáca úloha? Zobrať ich tam napríklad budúci víkend! Pretože čo sa za mladi naučíš,…:-)

BLMojemesto7